Zioła na łysienie i inne problemy z włosami

Jeśli nie wierzysz w działanie ziół (trudno w to nie wierzyć skoro nauka coraz częściej i coraz lepiej dokumentuje ich doskonały wpływ na wiele dolegliwości) sięgnij po profesjonalne środki na łysienie. Nie zdziw się jednak, jeśli znajdziesz w nich właśnie zioła. Co prawda te środki na porost włosów, które działają najlepiej i najskuteczniej zazwyczaj opierają się na ziołach, które u nas nie rosną, ale i nasze swojskie zioła (często uznawane za chwasty) mogą wywrzeć bardzo pozytywny wpływ na kondycję i porost włosów. Zioła na łysienie są w głównej mierze ziołami o działaniu bardzo łagodnym toteż ich pozytywny wpływ na włosy zauważalny jest zazwyczaj po upływie dłuższego czasu nie zmienia to jednak faktu iż wpływ ten jest rzeczywisty i oczywisty dla osób, które kiedykolwiek stosowały zioła na łysienie i które robiły to regularnie dobrze dobierając kuracje ziołowe o potrzeb własnej czupryny. Nawet z męskim łysieniem można uporać się przy pomocy ziół. Trzeba jedynie uwierzyć w ich działanie, zaopatrzyć się w nie i sprawdzić przekonując się, że niektóre rośliny są autentycznie skuteczne w leczeniu łysienia.

Zioła na łysienie u mężczyzn

Co prawda panowie mogą z powodzeniem wykorzystać zioła na łysienie takie jak skrzyp polny czy rozmaryn, ale najlepiej w ich przypadku (tj. w sytuacji, gdy ich czupryna przerzedza się wskutek łysienia typowo męskiego nazywanego wcześniej androgenowym) zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po wyciąg z egzotycznego drzewa o nazwie saw palmetto. Saw palmetto to palma, której leczniczy wpływ na męski organizm doceniany jest od wielu setek lat. Dziś okazuje się, że saw palmetto reguluje męską gospodarkę hormonalną, a jeśli chodzi o łysienie jej działanie polega na zablokowaniu destrukcyjnego wpływu DHT w dokładnie taki sam sposób, w jaki robi to znany i dostępny jedynie na receptę lek o nazwie finasteryd. Saw palmetto czy ekstrakt z pokrzywy zawarty w tabletkach na łysienie Profolan z powodzeniem można uznać za ziołowy odpowiednik finasterydu. Oprócz ochrony włosów stosując je można zyskać coś jeszcze. Co? Ochronę dla prostaty (gruczołu krokowego). Finasteryd który przeznaczono właśnie do leczenia chorób prostaty okazał się skutecznym lekiem na łysienie, a saw palmetto działa bardzo podobnie tyle że jest środkiem zupełnie naturalnym.

Kolejnym lekiem wykorzystywanym bardzo często w leczeniu łysienia męskiego (lek ten de facto stosuje się też w leczeniu innych typów łysienia tj. np. łysienia u kobiet i łysienia plackowatego) jest minoxidil. I on ma swoje odpowiedniki w świecie roślin choć odpowiedniki te nie działają dokładnie tak samo – minoxidil może okazać się skuteczniejszy choć w uzasadnionych przypadkach zioła na łysienie też mogą być pomocne. Jakie zioła na łysienie działają podobnie do minoxidilu? Chociażby pokrzywa i rozmaryn lekarski. Obydwie roślinki tj. zawarte w nich substancje poprawiają mikrokrążenie w skórze głowy co przyczynia się do lepszego ukrwienia i lepszego odżywienia mieszków włosowych. Dobrze dotlenione i odżywione mieszki są mniej skłonne do poddawania się destrukcyjnemu wpływowi tych mechanizmów, które obarczamy winą za łysienie. Oprócz stymulacji wzrostu włosów i zapobiegania nadmiernemu ich wypadaniu wymienione wyżej zioła na łysienie wywierają bardzo pozytywny wpływ na produkcję łoju – zmniejszając ją, mają też udowodnione działanie przeciwłupieżowe i odkażające. Są więc doskonałym remedium na problemy ze skórą głowy.

Inne zioła na łysienie

Bardzo dobrze na włosy wpływają też lawenda czy aloes. Osoby borykające się z wypadaniem włosów docenią też na pewno skrzyp polny i czarną rzepę. Pierwsza roślinka dostarcza włosom sporej ilości związków krzemu, a one z kolei poprawiają kondycję włosów służąc jednocześnie wzmocnieniu skóry i paznokci. Ta druga roślinka znana jest ze swojego działania przeciwłupieżowego. Może też pomóc w leczeniu niektórych chorób skóry głowy bowiem zawiera sporo aminokwasów siarkowych. Aminokwasy te należą też do najważniejszych budulców naszych włosów toteż osoby, którym zależy na uzyskaniu stymulacji porostu włosów powinny docenić zalety czarnej rzepy.

Większość z wymienionych wyżej ziół dodawana jest do środków na porost włosów. Wybierając preparaty zawierające te zioła możemy być pewni ich skuteczności. Od samych ziół bywają one skuteczniejsze o tyle, że ich skład jest zazwyczaj dość złożony i dobrany tak perfekcyjnie by zyskać jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s